Це свято української ідентичності, започатковане студентами факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького університету факультету Лесею Воронюк та Олександром Ткачуком у 2006 році. Сьогодні День вишиванки відзначають у понад 100 країнах світу.
Вишиванка – це не просто етнічний одяг українців, це символ родової пам'яті, національної гордості, це оберіг, генетичний код нації.
Вишита сорочка - це символ українців і України по всьому світу. Це не просто одяг, це розуміння себе, своєї ідентичності.
Вишиванка – одяг вільних людей. Вона ще з давніх-давен супроводжувала український народ і була для українців символом нескореності й того, що вони є горда та вільна нація. Сорочки, вишиті спеціальними символами, носили козаки-характерники, а воїни УПА завжди мали з собою чорні вишиванки на випадок раптової смерті. Тисячі людей через ті вишиті сорочки страшенно страждали, гинули, терпіли наругу у минулі часи…
Із початком російської агресії українська вишита сорочка стала ознакою нашої єдності, сили та незламності. Для українських воїнів вишиванка - це не те, що ти вдягаєш, а те, за що ти воюєш.
Сьогодні вишита сорочка - це оберіг, символ боротьби українського народу за свою державність, це реліквія України.
Одягаючи вишиванку сьогодні, носи її з гордістю, стався до неї, як до святині, бо це не просто красивий одяг, це ознака самоусвідомлення!